Barış İçin Kadınlar
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KAMPANYALAR SİTENE EKLE RSS İLETİŞİM KÜTÜPHANE

EN ÇOK OKUNANLAR

barış noktalarımız heryerde

barış noktalarımız heryerde

Tarih 19 Mart 2010, 01:48 Editör begum1

istanbul'da, ankara'da, diyarbakır'da barış noktaları oluşturduk, bu noktalar her yerde çoğalsın istiyoruz!

19 Aralık 2009'dan beri “Barış için ısrar ediyoruz” sloganı ile “kadınların barış noktası” eylemlerini sürdürüyoruz. İlki 19 Aralık’ta Kadıköy’de başlayan barış noktası eylemlerini, her yerin barış noktası olması isteğiyle İstanbul’da: 26 Aralık’ta Taksim’de, 2 Ocak 2010'da Kartal’da, 9 Ocak’ta Şişli’de sokak eylemleri ve basın açıklamaları şeklinde gerçekleştirdik. 16 Ocak’ta “kadınların barış dili” konulu atölyeyi barış noktası haline getirdik. 1 Şubat’ta Kardeşime Dokunma İnsiyatifi’nin İstiklal Caddesi Tünel’de düzenlediği Kardeşlik Sofrası’nda barış noktası kurduk. Ankara’da: 22 Ocak’ta Yüksel Caddesi’nde, 7 Şubat’ta Batıkent’te barış noktaları oluşturduk. Ardından barış noktası eylemlerinin içeriğini değiştirerek ve zenginleştirerek meydan eylemleri ve basın açıklamalarının yanı sıra daha uzun sürecek ve kadınlar arasındaki iletişimi daha iyi sağlayabilecek farklı eylemler de yapma kararı aldık. Bir gün süren eylemler şeklide barış çadırları oluşturduk ya da çeşitli etkinlikleri barış noktası haline getirdik. İstanbul’da 21 Şubat’ta Esenyurt’ta, 28 Şubat’ta Tütün Deposu’nda ve Diyarbakır’da 7 Mart’ta Kadın Kenti etkinlikleri kapsamında barış noktaları oluşturduk. Savaşa karşı olan kadınlar olarak barış noktalarında bir araya geldik, fotoğraf sergimizi oluşturduk, belgesel gösterimleri yaptık, tiyatro oyunları hazırladık, birlikte barış yolluğu diktik/ördük, barış hatırası fotoğrafı çektirdik, barışa dair taleplerimizi dile getirdik. Barış noktalarımızı her yerde çoğaltalım, her yer 'kadınların barış noktası' olsun istiyoruz!! 

Bu haber 2209 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

barış için kadın girişimi

barış için kadın konferansı- 4 mayıs 2013 - barış için kadın girişimi

barış için kadın konferansı- 4 mayıs 2013 - barış için kadın girişimi barış için kadın konferansı videosunu izleyebilirsiniz.

Barış İçin Kadın Girişimi-mayıs 2009

Barış İçin Kadın Girişimi-mayıs 2009 Barış İçin Kadın Girişimi nasıl oluşturuldu? Savaşa karşı neden kadınlar olarak bir araya geldik?


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi