Barış İçin Kadınlar
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KAMPANYALAR SİTENE EKLE RSS İLETİŞİM KÜTÜPHANE

EN ÇOK OKUNANLAR

'Lice'de kadınlar barış istiyor' etkin haber ajans-25 ağustos 2014

'Lice'de kadınlar barış istiyor' etkin haber ajans-25 ağustos 2014

Tarih 25 Kasım 2014, 13:32 Editör

Barış için Kadın Girişimi, Lice'de yaşanan katliamla ilgili izlenimlerini açıkladı. Girişim, kadınların barış istediğini vurguladı.
Etkin Haber Ajansı / 25 Ağustos 2014 Pazartesi,

'Lice'de kadınlar barış istiyor' Barış için Kadın Girişimi, Lice'de yaşanan katliamla ilgili izlenimlerini açıkladı. Girişim, kadınların barış istediğini vurguladı. Etkin Haber Ajansı / 25 Ağustos 2014 Pazartesi, 07:55 İSTANBUL- Barış için Kadın Girişimi, Lice'de yaşanan asker saldırısıyla ilgili olarak bir açıklama yayınladı. “Lice'de kadınlar barış için ısrar ediyor” denilen açıklamada, kadınların barış ve müzakere süreçlerinde aktif rol alacağı vurgulandı. Bölgede incelemelerde bulunduklarını belirten girişim, “Temas ve gözlemde bulunduğumuz Lice bu kaygıların en yoğun yaşandığı bir yerdi. 'Bu nasıl bir barış,kale dikerek mi, yıllardır yaşadığımız gibi silahların gölgesinde yaşayarak mı barışacağız' anlatımları kadınları ortak sesleriydi” dedi. Licelilerin, 1993'ten daha ağır saldırı altında olduklarını anlattıklarını belirtti. “Lice'de bir heykele, heykel üzerinden bir halka savaş açılarak 24 yaşındaki Mehdin Taşkın yaşamdan koparıldı. Mehdin Taşkın'ın öldürülmesi ve devletin askerinin, yıktığı heykelin başına postalıyla basıp fotoğraf çektirmesiyle halkların 30 yılı aşkın süren savaşta yaşadıkları, tarihsel hafızaları bir kez daha canlandı” denilen açıklamada, halkın kutsal saydığı değerlere saldırılmasının söz konusu sonuçları doğurduğu vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bizler,savaşı ve barışı konuşan kadınlar olarak, gördük ve tanıklık ettik ki acıyla zulümle sınanan çok güçlü bir barış isteği var.Ama çok derin kaygılar ve zapt edilmesi güçleşen bir öfke de var. Ama yaşanan onca acıya,her şeye rağmen barışta ısrar eden kadınlar var. Lice'den Gezi'ye, Roboski'den Soma'ya hakikatlerin üzerinin örtülmemesi için,barış için tanıklıklarını sürdüren kadınlar olarak barışın inşasında aktif rol almayı sürdüreceğiz.”

Bu haber 1450 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Basında Biz

diyarbakır barış nöbetinin haber linkleri- 6 şubat 2016

diyarbakır barış nöbetinin haber linkleri- 6 şubat 2016 diyarbakır barış nöbetinin haber linkleri

bikg- fırat anlı'yı ziyaret- http://www.diyarinsesi.org

bikg- fırat anlı'yı ziyaret- http://www.diyarinsesi.org Nimet Tanrıkulu, çocukları için oturma eylemi yapan aileleri ziyaret ettiklerini belirterek, ailelerin çocuklarının...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi