Barış İçin Kadınlar
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KAMPANYALAR SİTENE EKLE RSS İLETİŞİM KÜTÜPHANE

EN ÇOK OKUNANLAR

Barışa 1000 Kadın’dan biri olmak ister misiniz? kampanyası

Barışa 1000 Kadın’dan biri olmak ister misiniz? kampanyası

Tarih 20 Ocak 2016, 21:14 Editör

Barışa 1000 Kadın’dan biri olmak ister misiniz?

Ölümden Değil, Yaşamdan Yanayız. Barış ve Hakikat Hakkımızı Savunuyoruz!

31 Ocak Pazar #Barışa1000Kadın Kadıköy’deyiz!

Barışa 1000 Kadın’dan biri olmak ister misiniz? Ölümden Değil, Yaşamdan Yanayız. Barış ve Hakikat Hakkımızı Savunuyoruz! 31 Ocak Pazar #Barışa1000Kadın Kadıköy’deyiz! “Annenizin cenazesi 7 gün sokak ortasında bekletilse ne yaparsınız?.. İnsan çok iyi olamıyor, insan kalamıyor...” Gelin, hepimiz iyi olabilelim diye, insan kalabilelim diye biz savaşa yeter diyenler yan yana “Barışa 1000 Kadın” olalım. Çünkü yan yana durmadığımız her an sesimiz biraz daha kısılıyor, geleceğimiz biraz daha alınıyor elimizden. Gelin, biz “her yanımızı saran ölümlere inat yaşamın yanındayız, bu yaşamın da ancak barışla mümkün olduğunu biliyoruz” diyenler, insanların evlerine bombalar ve havan topları yağdırılırken hakikati konuşmanın, hakikatin yanında durmanın asla ‘suç’ olamayacağını bilenler yan yana duralım. Barışa 1000 kadın olarak, artarak 31 Ocak Pazar günü Kadıköy’de buluşalım! Barışa 1000 Kadın’dan biri olmak için, “Barış istiyorum çünkü...” diyerek 100 karakterlik barış dileğinizi yazın. Bunu yalnızca yazıp iletişim adresimize maille de ulaştırabilirsiniz, bir kağıda, beze, duvara, tezgaha yazıp fotoğrafını da yollayabilirsiniz. İsimleriniz ve barışa çağrınız www.yasamdanyanayiz.com sayfamızın “Barışa 1000 Kadın” bölümünde yayınlanacak. Sonra da sizi bu barış umudunuzu 31 Ocak Pazar günü Kadıköy İskele Meydanı'na getirmeye çağırıyoruz. Yani 1000 kadından biri olmak, aynı zamanda “31 Ocak’ta Kadıköy’de barış isteyen kadınlarla buluşacağım” sözünü vermek demek... Sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz; gelin hep birlikte sesimizi, içinde yaşamak istediğimiz dünyayı büyütelim. İletişim adresi: yasamdanyanayiz@gmail.com Farklı formatlarda barış mesajları örnek: 1) Julide Kural: https://www.youtube.com/watch?v=1qGm694lmjg&feature=youtu.be 2) Ayfer Saki: 3) İlknur Sevim: Barış istiyorum çünkü insanların birbirinden nefret etmediği sokaklar ancak barışla mümkün, bu yüzden 31 Ocak Pazar Kadıköy'deyim! KAMPANYA PROGRAMI: 1) İmza kampanyası: http://yasamdanyanayiz.com/ adresinden bireysel ve kurumsal imza atabilirsiniz. 1 Şubat tarihine kadar imza toplayacağız, sonra da Meclis Başkanlığı'na imzalarımızı teslim edeceğiz 2) Barışa 1000 Kadın: İnternet sitemiz ve sosyal medyada "Barış istiyorum çünkü..." mesajlarını yayınlayacağız, sonra 31 Ocak Pazar saat 13:00'te Kadıköy İskele Meydanı'nda buluşacağız! 3) Diyarbakır Barış Nöbeti: 5 Ocak Cuma öğlen farklı şehirlerden yola çıkarak 6 Ocak Cumartesi Diyarbakır'da olacağız. Diyarbakır'da bir gün barış nöbetimizi hep birlikte tuttuktan sonra 7 Ocak Pazar akşamı dönmüş olacağız. #yaşamdanyanayız #barışhakikatmüzakere “Ölümden Değil Yaşamdan Yanayız! Barış ve Hakikat Hakkımızı Savunuyoruz” kampanyası

Bu haber 1182 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

savaş yeniden başladı yazık ki. haziran 2015

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede. her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi. bikg her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde idil' e 1000 tencere ve 300 tabak, kaşık, çatal takımı yolladı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi