Barış İçin Kadınlar
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KAMPANYALAR SİTENE EKLE RSS İLETİŞİM KÜTÜPHANE

EN ÇOK OKUNANLAR

Barış için 1000 kadın

Barış için 1000 kadın" imza kampanyası için Beşiktaş ve Kadıköy Meydanı'nda stand.jınha

Tarih 26 Ocak 2016, 14:07 Editör

"Yeter artık bu savaş sürmesin, bombalar ve havan topları yerine gerçek bir müzakere başlasın" diyen kadınlar bildiri dağıttı ve imza topladı.

JINHA İSTANBUL - Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG) "Barış için 1000 kadın" imza kampanyası için Beşiktaş ve Kadıköy Meydanı'nda stant açtı. 24 ocak 2016 Kürdistan'da süren abluka ve saldırılara karşı BİKG geçtiğimiz günlerde "Barış için 1000 kadın" imza kampanyası başlatmıştı. Kampanya kapsamında BİKG üyeleri İstanbul Beşiktaş Meydanı'nda stant açtı. "Ölümden değil, yaşamdan yanayız barış ve hakikat hakkımızı savunuyoruz! Birbirimize güç, barışa imza veriyoruz" pankartını açan kadınlar Kürdistan'daki savaşı durdurmaya yönelik kadınlara çağrıda bulundu. "Yeter artık bu savaş sürmesin, bombalar ve havan topları yerine gerçek bir müzakere başlasın" diyen kadınlar bildiri dağıttı ve imza topladı. Kampanya için Kadıköy Khaldeon Meydanı'nda da stant açan BİKG üyeleri, "Siz çocuğunuzun ölüsünü hiç buzdolabında sakladınız mı?", "Barış için bir imza da sen ver" yazılı dövizler açtı. Tüm kadınları barışa imza atarak umudu yitirmeden barış ve hakikat haklarının peşine düşmeye çağıran kadınlar, "Savaş hiçbir çözüm getirmezken, her gün acıları büyütürken sorunları bombalarla değil müzakereyle çözülmesine, hakikatleri konuşmaya ve barışa ihtiyacımız var. Buna hakkimiz var" diye belirtti. BİKG toplanan imzaları 6-7 Şubat'ta Meclis'e teslim edecek ve 31 Ocak Pazar günü saat 13:00'te Kadıköy İskelesi'nde basın açıklaması yapacak. Kadınlar önümüzdeki günlerde ise kampanya kapsamında Diyarbakır'da olacak. (ekip/ck/fk)

Bu haber 1248 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

savaş yeniden başladı yazık ki. haziran 2015

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede. her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi. bikg her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde idil' e 1000 tencere ve 300 tabak, kaşık, çatal takımı yolladı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi