Barış İçin Kadınlar
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KAMPANYALAR SİTENE EKLE RSS İLETİŞİM KÜTÜPHANE

EN ÇOK OKUNANLAR

kadınlar yaşamdan yanayız diyen imzalarla meclis'in önündeler.2 şubat 2016-sendika.org

kadınlar yaşamdan yanayız diyen imzalarla meclis'in önündeler.2 şubat 2016-sendika.org

Tarih 13 Şubat 2016, 13:07 Editör

kadınlar ölümden değil yaşamdan yanayız diyen 165 kadın ve lgbti örgütü'nün ve 10.000 kadının imzasıyla meclise gitmeden evvel basın açıklaması yaptılar..

‘Yaşamdan yanayız’ diyen binlerce kadının imzası Meclis’te Tarih: 12 Şubat 2016 Print E-posta Paylaş 68 Tweetle Paylaş 0 “Ölümden değil, yaşamdan yanayız!” diyen binlerce barış için topladıkları imzaları Meclis Başkanlığı’na teslim etmek üzere Ankara’da buluştu manset-imza-eylemi “Ölümden değil, yaşamdan yanayız!” diyen binlerce barış için topladıkları imzaları Meclis Başkanlığı’na teslim etmek üzere bugün (12 Şubat) Yüksel Caddesi’nde buluştu. “Ölümden değil yaşamdan yanayız” imza metni 10 bin imzaya ulaşırken geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da barış nöbetinde olan kadınlar “Barış için ısrar ediyoruz” dedi. Açıklamada ilk olarak söz alan Barış İçin Kadın Girişimi üyesi Nimet Tanrıkulu, savaşta kadınların ganimet olarak görüldüğü belirterek barışta ısrarcı olduklarını vurguladı. 15 Ocak’ta imza kampanyası başlattıklarını 6 Şubat’ta ise Diyarbakır’da barış için nöbet tuttuklarını ifade eden Nimet, bugün ise toplanan 10 bin imza ile Meclis Başkanı’na teslim ederek sürece ilişkin konuşacaklarını belirtti. TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı ise, “İnsanlık adına zor günlerden geçiyoruz. Biz bu hak ihlallerini takip etmekte zorlanıyoruz. Kadınlar olarak bu savaşın karşısında olacağız” dedi. Ankara Kadın Platformu adına basın açıklamasını okuyan Pelin Kalkan şunları belirtti: Ankara Kadın Platformu olarak bileşeni olduğumuz “Ölümden değil, Yaşamdan Yanayız! Barış ve Hakikat Hakkımızı Savunuyoruz” kampanyasında sıra, barış için toplanan imzaları meclise götürmeye geldi! Bugün burada toplanan biz kadınlar, 10.000’i aşan kadının imzasının sesi oluyor ve bir kez daha haykırıyoruz: Bizim bu savaşa rızamız yok! Barış İçin Kadın Girişimi’nin çağrısıyla başlayan kampanyaya 165 kadın ve LGBTİ örgütlenmesi de kurumsal olarak imza verdi. Önce Kadıköy’de #Barışa1000Kadın olduk, ardından Cizre’de, Sur’da, Silopi’de yaşanan katliamlara karşı 13 ilden yola çıkarak 600’den fazla kadın Diyarbakır’da Barış Nöbeti tuttuk, şimdi de toplanan 10.000’den fazla imzayı TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a götürüyoruz. Barış ve hakikat bizim hakkımız, bunu hiç zaman kaybetmeden tesis etmek meclisin görevidir, müzakerelerin yeniden başlatılmasını ve kalıcı bir barış için çözüm yolları oluşturulmasını istiyoruz. Abluka altında katliamların yoğunlaştığı, hiçbir söze, hiçbir hukuka güvenin kalamadığı, her türlü vahşete, kadınların öldürüldükten sonra çıplak halde teşhir edilmesine tanık edildiğimiz bu günlerde 165 kurum ve 10.000’den fazla kadın ve transın imzasıyla barışın ve hakikatin peşindeyiz diyoruz. Barış ve hakikat talebiyle atılan imzalar, kampanya heyeti tarafından saat 17.00’de Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a iletilecek. Sendika.Org

Bu haber 890 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

savaş yeniden başladı yazık ki. haziran 2015

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede. her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi. bikg her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde idil' e 1000 tencere ve 300 tabak, kaşık, çatal takımı yolladı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi