Barış İçin Kadınlar
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KAMPANYALAR SİTENE EKLE RSS İLETİŞİM KÜTÜPHANE

EN ÇOK OKUNANLAR

Kadınlar kadıköy' de yaşam koridoru oluşturdu. 28 şubat 2016

Kadınlar kadıköy' de yaşam koridoru oluşturdu. 28 şubat 2016

Tarih 10 Mart 2016, 10:30 Editör

Diyarbakır Sur'da en az 15'i 10 yaşından küçük çocukların da aralarında bulunduğu onlarca insan yaşatmaya çağırıyor hepimizi. Bodrumlarda mahsur kalanlar yaşam koridorunun 24 saat boyunca açık tutulmasını istiyor.

Haber Kamera Uğur AYAZSIN, İstanbul DHA Kadıköy'de bir araya gelen yaklaşık 25 kadın,Diyarbakır Sur'da 24 saatlik yaşam koridoru açılması için eylem yaptı. Yaklaşık 25 kadın Barış İçin Kadın Girişimi nin çağrısıyla Süreyya Operası önünde toplandı. Üzerinde 'Sur İçin 24 saatlik yaşam koridoru açılsın' yazılı pankart taşıyan kadınlar sembolik yaşam koridoru oluşturdu. 10 dakika süren sessiz eylem sonrasında basın açıklaması yapıldı. Grup adına konuşan Nermin Sınar, 'Diyarbakır Sur'da en az 15'i 10 yaşından küçük çocukların da aralarında bulunduğu onlarca insan yaşatmaya çağırıyor hepimizi. Bodrumlarda mahsur kalanlar yaşam koridorunun 24 saat boyunca açık tutulmasını istiyor. Beyaz bayraklarla çıkışların ölümü engellemediğini Cizre'den çok iyi biliyoruz. Sivil heyetlerin varlığı yaşatabilmek için bir güvence. Bu nedenle biz, Barış İçin Kadın Girişimi olarak güvenlikli çıkış için koşulların sağlanmasını hemen talep ediyoruz. Saniyelerin bile yaşatmak için kritik önem taşıdığı Sur'a ses veriyoruz dedi. Geniş güvenlik önlemlerinin dikkat çektiği eylem basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı. #SUR’DA YAŞAM KORİDORU AÇILSIN, BAĞIMSIZ HEYET KARŞILASIN DEMEK İÇİN KADINLAR KORİDOR EYLEMİ YAPTI. Sur’da abluka 88. gününe vardı. Sur’daki ateş hepimizi yakıyor. Cizre’de gözümüzün önünde yüzlerce insan öldürüldü, yakıldı, bedenleri tanınmaz hale getirildi. Bunu bir kere daha yaşamaya, bir kere daha tanık edilmeye dayanabilecek miyiz? Sur’da ablukada kalanların en az 15’i 10 yaş altında, küçük çocuklar... Gözümüzün önünde katledilmelerine sessiz kalabilecek miyiz? Buna hayır diyenlere, yaşamdan yana olan tüm kadınlara çağrımızdır: Barış için Kadın Girişimi olarak koridor açılması için olan nöbete katılmak üzere önümüzdeki hafta Diyarbakır’a gidiş planlıyoruz! Öncesinde de, acilen kadınlar olarak “Sur’da 24 saat’lik yaşam koridoru açılsın, çıkanları bağımsız heyet karşılasın!” demek için bir koridor eylemi yapıyoruz! Sembolik yaşam koridorumuzu YARIN, yani 28 Şubat Pazar günü saat 13:00’de Kadıköy Süreyya Operası önünde oluşturuyoruz. Gelin, hep beraber bu vahşete bir dur demek için el ele olalım! Barış için Kadın Girişimi

Bu haber 654 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

savaş yeniden başladı yazık ki. haziran 2015

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede. her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde Esmeray ve RitimKolektif Sur, Cizre, Silopi için sahnede.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi.

bikg idil' e tencere ve tabak gönderdi. bikg her yaşama bir oda kampanyası çerçevesinde idil' e 1000 tencere ve 300 tabak, kaşık, çatal takımı yolladı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi